TRÜKISED

Kosutav uni on ülimalt oluline. See annab hea enesetunde ning võimaldab kehal ja ajul funktsioneerida parimal viisil.

Kehval ööunel on tõestatult halb mõju meie õpivõimele ja mälule. Une kvaliteedist sõltuvad ka meie motivatsioon ja otsustusvõime, meie emotsioonid ja võime neid valitseda, samuti organismi paljud hormonaalsed funktsioonid ning isegi kehakaal.

On selge, et paremast unest on palju võita, ent hea une nimel muutuste esilekutsumine eeldab teadlikumat suhtumist ärkvelolekusse, uinumisse ja uneaegsetesse toimingutesse.

See kogumik aitab sul olla iseenda terapeut, toetades oma une kvaliteeti ja uinumise kiirust, järgides head unehügieeni ja omandades uusi oskusi. Sinu käes on parim valik hea une strateegiaid – vali siit enda jaoks sobivad.

Raamat on müügil: Via Naturale kontoris (Tartu, Kalevi 108) või e-poes ostuinfo, Apollos ostuinfo ja RahvaRaamatus ostuinfo


ÕNNEPÄEVIKU täitmine õhtul on nagu peegli käes hoidmine, et vaadata tagasi oma päevale. Millised vaimustavad asjad juhtusid sinuga täna? Märka, püüa kinni ja salvesta õnnelikke hetki.Õnnepäevikus on illustreeritud ja juhendatud 28 päeva kokkuvõtte tegemise lehed.

Oskus märgata enda ümber headust lisab päevale rõõmu- ja õnnetunnet. Õnnepäeviku heateonurgas saab püüda kinni päevas need hetked, kui sa ise olid või keegi teine oli toetav, abistav ja lahke. Tujuskaalal saab kaardistada oma päevase meeleolu. Enda meeleolu hindamine ja jälgimine kindla aja jooksul on tõhus vahend leevendada meeleolulanguse sümptomeid. Päevik annab võimaluse lõpetada enesekohaseid lauseid ja kirja panna ka homsed plaanid.

Õnnepäevik on eelkõige noorukitele suunatud eneseanalüüsi ja -teraapia abivahend.

Õnnepäevik on müügil: Via Naturale kontoris (Tartu, Kalevi 108) või e-poes: ostuinfo , Apollos ostuinfo, Rahva Raamatus ostuinfo


OSKUSTE VIHIK on abivahend 6-12 a vanuse lapse analüüsi- ja väljendusoskuse arendamiseks. 

OSKUSTE VIHIK on abiks uute oskuste omandamisel. Täiskasvanu saab aidata lapsel  varakllt omandada õnneliku inimese oskusi: oskust märgata päevas asju, mis on läinud hästi, oskust olla enda ja teiste suhtes sõbralik, abivalmis ja lahke.

Oskuste vihik on müügil: ViaNaturale kontoris (Tartu, Kalevi 108) ja e-poes ostuinfo, Rahva Raamatus ostuinfo, Apollos ostuinfo


TÄNUPÄEVIK. Tänutunne täidab lootusrikkuse ja rõõmuga. Sa leiad seda, mida otsid. Sa märkad seda, mida oled harjunud või õppinud märkama. Niisama lihtne see ongi.

Tegemist on eneseteraapia abivahendiga. Päevikus on eraldi harjumuste tabel. Juhised, kuidas sõnastada eesmärke ja tagada motivatsioon käitumismustri muutmiseks. Tänupäevikus on 28 päeva kokkuvõtte lehed koos tujuskaalaga.

Tänupäevik on müügil: Via Naturale kontoris (Tartu, Kalevi 108) või e-poes ostuinfo, Apollos ostuinfo, Rahva Raamatus ostuinfo


OSKUSTE ÕPPE KÄSIRAAMAT on abivahend täiskasvanule, kes soovib aidata lapsel omandada oskuseid, mis aitavad ületada probleeme kergel, mängulisel viisil.

Kuigi konkreetne meetod on mõeldud abistamaks lapsi nende probleemidest ülesaamisel, on selle meetodi lahenduskeskses põhimõttes väga palju universaalset. Oskus näha probleeme kui teatavate oskuste puudulikkust, rikastab igas vanuses inimese käitumismustrit ja võib muuta probleemide lahendamise palju meeldivamaks ja kergemaks. Probleemse lapse asemel on lahenduskeskses lähenemises oskusi õppiv ja arenev laps – seeläbi saab täiskasvanu tagasi lootuse ja jõu olla lapsele tema arengus abiks ning laps väärika uue oskuse omandaja rolli.

Minu jaoks on Oskuste õppe meetodi praktiseerimine olnud ääretult inspireeriv kogemus. Mulle meeldib oskuste õppe meetodi julgustav, positiivne, motiveeriv lähenemine. Ja vähetähtis pole ka asjaolu, et käsiraamatus toodud lühikeste ja lihtsate sammude abil on võimalik esmapilgul keerulistest olukordadest luua kaasahaarav lahendus – uus oskus!

Tänu selle raamatu tõlkimisele ja kirjastamisele olen mina ka mitme oskuse võrra rikkam :). Minu siiras tänu Ben Furmanile lahke võimaluse eest teha tema Oskuste õppe käsiraamat kättesaadavaks Eestis.

Sisu tutvustus pdf formaadis: sisu tutvustus, Oskuste õpet tutvustav video:  youtube_oskuste õpe_ 

Raamat on müügil: ViaNaturale kontoris (Tartu, Kalevi 108) ja e-poes Oskuste õppe raamat, Väike Vanker Oskuste õppe raamat, Apollo Oskuste õppe raamat, Rahva Raamat  Oskuste õppe raamat

%d bloggers like this: